• Łeba-Nowęcin, ul.Łebska 13
 • +48 511 989 447
 • Jakie sporty wodne można uprawiać w Łebie i okolicach?

  Łeba to przepiękna miejscowość na północy Polski znajdująca się nad Morzem Bałtyckim, ale także nad dwoma jeziora – Łebsko i Sarbsko oraz przy ujściu rzeki Łeby, dzięki czemu wodnych atrakcji i miejsc do ich uprawniania jest tu całe mnóstwo.

  Na rzece Łebie organizowane są liczne spływy kajakowe, które cieszą się chyba największą popularnością wśród początkujących sportowców i turystów. Istnieją tu liczne firmy specjalizujące się w kompleksowej obsłudze spływów, wszystko możemy wypożyczyć na cały dzień za dość niską cenę i móc spędzić bardzo miło dzień na wodzie.

  Kolejnym sportem, już bardziej ekstremalnym jest parasailing, który odbywa się zarówno na jeziorach jak i na otwartym morzu, są to loty widokowe na spadochronie, który jest ciągnięty przez motorówkę czy inny pojazd holujący. Jest to bardzo atrakcyjny rodzaj sportu, jednak potrzeba do niego trochę odwagi – emocje i przepiękne widoki są tutaj gwarantowane.

  Parasailing Łeba

  W ostatnim czasie, bardzo popularnym sportem stał się kitesurfing – to nic innego jak pływanie na desce trzymając w rękach napędzający nas latawiec. Dla osób, które nigdy nie miały styczności z kitesurfingiem bardzo dobrym pomysłem będzie skorzystanie z usług szkoły kitesurfingu, gdyż nie jest to najprostsza dyscyplina sportu. Potrzebna jest tu dobra technika oraz odpowiedni dobór sprzętu (najlepiej skorzystać z doświadczonego trenera). Alternatywą do kitesurfingu jest windsurfing. To także pływanie na desce lecz już bez latawca, a z przyczepionym do deski żaglem. Do uprawiania windsurfingu nadaje się zarówno Morze Bałtyckie jak i okoliczne jeziora – Sarbsko i Łebsko.

  kitesurfing_leba

  Oczywiście nie wolno zapominać o nurkowaniu, gdyż Łeba to jedno z popularniejszych miejsc w Polsce wybieranych przez nurków. Znajduje się tu sporo wraków statków, niektóre mające nawet kilkaset lat. Jeśli nie posiadamy swojego sprzętu, organizowane są także specjalne obozy, w czasie których można zdobyć odpowiednie uprawnienia i wypożyczyć sprzęt.

  nurkowanie_leba

  Ciekawą propozycją dla osób spędzających sezon letni w Łebie będzie stand up paddle, jest to połączenie pływania na desce (w pozycji stojącej) z wiosłowaniem, początkowo może stanowić dla osób początkujących trochę problemów z równowagą, jednak po przyzwyczajeniu się wszystko stanie się proste. Jest to sport bardzo przyjemny, nie ma ograniczeń wieku.

  Podsumowując, Łebę można uznać za stolicę polskich sportów wodnych, dodatkowo piękne tereny i krajobrazy umilają nam uprawianie sportów a cała masa atrakcji, jakie znajdziemy w Łebie sprawi, że wyjazd w to miejsce będzie stanowił kompletne i ciekawe wakacje.

  źródło zdjęć flickr.com (fot. by users Fergal Carr, bertknot, Jenny Mealing)Comments