• Łeba-Nowęcin, ul.Łebska 13
 • +48 511 989 447
 • 5 rzeczy, które musisz zabrać na wczasy nad morzem

  Chociaż Polacy coraz chętniej wybierają zagraniczne kurorty, to wczasy nad morzem cieszą się ciągle niesłabnącym zainteresowaniem do tego stopnia, że miejsca noclegowe w najpopularniejszych kurortach rezerwowane są na czas wakacji już w lutym i marcu. Pakując walizkę przed wyjazdem nad morze nie można zapomnieć o kilku podstawowych rzeczach, bez których wczasy nad wodą nie będą udane.
  Pierwszą rzeczą, o której bezwzględnie nie można zapomnieć jest krem z filtrem przeciwsłonecznym. Bez niego zamiast z piękną oliwkową opalenizną, wrócimy z wczasów z poparzeniami słonecznymi. Na rynku kosmetycznym znajdziemy ogromny wybór różnego rodzaju produktów z filtrami przeciwsłonecznymi. Wybierając najodpowiedniejszy dla nas trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na wielkość filtra oznaczoną na opakowaniu numerem SPF. Zaleca się, aby do skóry normalnej stosować latem filtry nie niższe niż 30. Ten poziom ochrony pochłania ok. 97% promieni słonecznych UVA i UVB, a dzięki temu dobrze chroni skórę przed poparzeniami. Dla osób z wrażliwą skórą, albo o bardzo jasnej karnacji, wskazane jest użycie kremów z jeszcze wyższym filtrem. Dodatkowo, już w czasie pobytu nad morzem trzeba pamiętać o tym, że żaden krem nie jest całkowicie wodoodporny, zatem konieczne jest ponowne posmarowanie skóry po każdorazowym wyjściu z wody.

  Krem przeciwsłoneczny UV

  Krem przeciwsłoneczny ochroni skórę, ale oczy i głowa wymagają dodatkowego zabezpieczenia, zatem nieodzownym wyposażeniem wakacyjnego bagażu są okulary słoneczne i nakrycie głowy. Zadaniem okularów jest przede wszystkim ochrona oczu, chociaż bez wątpienia dodają też uroku i tajemniczości. Nie można jednak wybierać ich tylko ze względu na model. Trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy posiadają one filtry zabezpieczające oczy. Najczęściej te sprzedawane na straganach za kilkanaście złotych takich filtrów nie mają. Dlatego też dużo lepiej jest pomyśleć o tym elemencie wyposażenia dużo wcześniej i zainwestować w dobry model w salonie optycznym. Zyskamy wówczas pewność, że w zakupionych okularach nie tylko będziemy dobrze wyglądać, ale również, zapewnią one prawidłową ochronę oczu. Ponadto, warto podkreślić, że porządne okulary są znacznie trwalsze, a wybór klasycznego modelu pozwoli cieszyć się nim przez kilka sezonów.

  Okulary słoneczne
  Po ochronie skóry i oczu, kolej na wrzucenie do walizki kolejnego elementu ochronnego, czyli nakrycia głowy. Brak czapki, chustki czy kapelusza podczas wielogodzinnych kąpieli słonecznych, albo gry w siatkówkę plażową może być powodem ciężkich udarów słonecznych, zatem ochrona głowy powinna być równie istotna, jak ochrona skóry. Wybór nakryć głowy jest tak szeroki, że nie sposób ich dokładnie opisać. Do tego właściwie wszystko, w czym będziemy się dobrze czuli, jest modne, zatem jedynym kryterium w tej dziedzinie powinny być nasze indywidualne upodobania.

  Kapelusz słoneczny

  Chcąc bezstresowo korzystać, że wszystkich możliwości, jakie daje plaża i morze, warto już teraz pomyśleć również o stroju kąpielowym. To przecież podstawowy strój każdego nadmorskiego urlopowicza, zatem nie powinien być on przypadkowy. W sklepach znajdziemy przeróżne modele, zgodne z aktualnie panującymi trendami w modzie. Moda modą, ale najważniejsze jest, aby strój był dopasowany do sylwetki, podkreślał atuty i maskował niedoskonałości, bo tylko w takiej wersji będziemy czuć się w nim naprawdę komfortowo, a myśl o wyglądzie popsuje radości z wczasów. Bardzo szczupłe kobiety z małym biustem powinny zdecydować się na modele z licznymi drapowaniami i falbankami na staniku, dzięki czemu biust optycznie wyda się większy. Panie z dodatkowymi kilogramami znacznie lepiej będą prezentować się w strojach jednoczęściowych, albo w takich, w których dolna część jest bardziej zabudowana. Wysmukli to sylwetkę i doda pewności siebie podczas spaceru po plaży. Również panowie mogą wybierać spośród różnych modeli kąpielówek. Oni również powinni zdecydować się na modele bardziej zabudowane, jeśli zimą wyhodowali nieco większy brzuch.

  Strój kąpielowy morze
  Wszystkie wyżej opisane rzeczy bezwzględnie muszą znaleźć się w wakacyjnym bagażu. Urlop bez nich nie będzie udany. Ale jest jeszcze jedna rzecz, o której nie można zapomnieć, czyli aparat fotograficzny. W dzisiejszych czasach nie ma potrzeby zabierania dodatkowego sprzętu. Właściwie większość telefonów komórkowych ma opcję robienia zdjęć. Ważne, żeby taką możliwość po prostu mieć, bo tylko dzięki zdjęciom będziemy się cieszyć wczasami nad morzem nie tylko w czasie jego trwania, ale jeszcze długo później, a szczególnie w czasie ponurych zimowych wieczorów.

  źródło zdjęć: flickr.comComments